Kenttätapahtumat 26.6.- 27.8.2017

20.06.2017

Kenttätapahtumat 26.6.- 27.8.2017

* yleisurheilukoulut Sankariniemellä ma+ti+to / Visa (varapäivä keskiviikko)
* pesäpallo Haukiniemen hiekkakentällä ke klo 16-19 ja su 14-18 / Namika-Pesis
* boccia Haukiniemen hiekkakentällä tiistaisin klo 9.00 / Iisalmen Eläkkeensaajat ry

Kenttätapahtumien lista nykyisten varausten mukaisesti, syyskierroksen pelitapahtumat on tiedossa vain osaan sarjoista.

Viikko 26
27.6. tiistai 18.30 Sankariniemi PK-37 - VIFK (edustus) ei yu-kouluja
27.6. tiistai 18.00 Kangaslampi PK-37 - ToU y j (C 14, 2003)
28.6. keskiviikko 16.00-20.00 Sankariniemi YU-koulut
28.6. keskiviikko 18.30 Haukiniemi Klubi-36 - Pallokissat / 2 (B 18)
29.6. torstai 18.30 Haukiniemi PAVE - ToU (edustus)
1.7. lauantai 13.00-14.30 Kangaslampi PK-37 (konkarit Ompun johdolla)
1.7. lauantai 17.00 Sankariniemi PK-37 - AC Kajaani (edustus)
1.7. lauantai 12.00 Ratakatu Heittokisat (kuula/moukari) Visa

Viikko 27
5.7. keskiviikko 18.00 Sankariniemi Visa-Veto-Vire /seuraottelu
9.7. sunnuntai 13.00 Sankariniemi Klubi-36 - SeMi (B 18)

Viikko 28
ei kilpailutapahtumia

Viikko 29
ei kilpailutapahtumia

Viikko 30
26.7. keskiviikko 16.00-20.00 Sankariniemi YU-koulut
27.7. torstai 9.00-21.00 kaikki kentät Kai Pahlman -turnaus
28.7. perjantai 9.00-21.00 kaikki kentät Kai Pahlman -turnaus
29.7. lauantai 9.00-21.00 kaikki kentät Kai Pahlman -turnaus
30.7. sunnuntai 9.00-15.00 kaikki kentät Kai Pahlman -turnaus
30.7. sunnuntai 18.30 Sankariniemi PK-37 - Villiketut (edustus)

Viikko 31
31.7. maanantai 18.00 Sankariniemi Lasten y u-kisat
1.8. tiistai 18.00 Haukiniemi PK-37 - KuPS jl 03 (C 14, 2003)
3.8. torstai 10.00-12.00 Sankariniemi Kävely testit / Työkuntoon-hanke
3.8. torstai 18.00 Kangaslampi PK-37 - WJK / SoU (C 15, 2002)
5.8. lauantai 12.00 Ratakatu Visan mestaruuskisat (kuula/moukari/kiekko/keihäs)
5.8. lauantai 17.00 Sankariniemi PK-37 - TP-47 (edustus)

Viikko 32
7.8. maanantai 11.00-13.00 Sankariniemi YU-kisat (Hotelli- ja ravintola-ala)
9.8. keskiv iikko 18.00 Sankarimiemi Visan mestaruuskisat
12.8. lauantai 16.00 Sankariniemi PAVE - Raiku

Viikko 33
16.8. keskiviikko 16.00-20.00 Sankariniemi YU-koulut
17.8. torstai 12.00-16.00 Sankariniemi Kuntoilutapahtuma mielenterveyskuntoilijoille
17.8. torstai 18.00 Kangaslampi PK-37 y j - KuPS jl 03 C 15 (2002)
17.8. torstai 18.30 Sankariniemi PK-37 - SC KuFu-98 (edustus)
18.8. perjantai 16.30-19.30 Kankaan alue Liikutaan yhdessä Iisalmi-tapahtuma
19.8. lauantai Haukiniemi/hiekka Namika-Pesis Luuniemn juhlakenttä Namika-Pesis

Viikko 34
24.8. torstai koko päivä Sankariniemi viikonlopun kisavalmisteluja
25.8. perjantai koko päivä Sankariniemi Yleisurheilun Nuorten SM-kilpailut
26.8. lauantai koko päivä Sankariniemi Yleisurheilun Nuorten SM-kilpailut
26.8. lauantai 16.00 Haukiniemi PAVE - Kings SC
27.8. sunnuntai koko päivä Sankariniemi Yleisurheilun Nuorten SM-kilpailut

27.09.2017Taitoharjoittelu piirin kisoja varten
15.10.2017KUTSU: Kauden päätöstilaisuus su 5.11. klo 14:00 Nuorisotalolla
26.09.2017Saara Ruotsalainen valittu U16 (2002) maajoukkueen Venäjä-otteluihin
19.08.2017Jalkapallokoulun ohjaajina toimivat Roosa ja Emmi
15.08.2017Syksyn taitokilpailujen tulokset
08.08.2017Valmentaja Turpeinen teki jatkosopimuksen Klubi-36 B:n kanssa kaudelle 2017-2018
30.07.2017Klubi-36 onnittelee 80v. juhlapäivää viettävää PK-37:aa
23.07.2017D13-joukkue haki pronssin Kokkolasta!
23.07.2017E10-joukkueelle kultaa Kokkola Cupista!
22.07.2017F9-tytöillä upeat otteet Kokkolassa

Siirry arkistoon »