Kauden 2016 päättärit: palkitut futarit ja toimihenkilöt

08.11.2016

Kauden päätöstilaisuuteen Luma-keskukselle 7.11.2016 oli saapunut paikalle runsas joukko tyttöfutareita, toimihenkilöitä sekä vanhempia - suuret kiitokset Teille kaikille!

Illan aikana jaettiin runsas määrä mitaleita, pystejä sekä ruusuja. Kaudella 2016 menestyneet joukkueet pelaajineen sekä muut maininnoin palkitut henkilöt ovat:

Vuoden joukkue: B-joukkue. Palkitut tytöt: Ylisipola Jade, Husso Vilma, Vehviläinen Kiia, Ruotsalainen Saara, Madetoja Elina, Turpeinen Riina, Åhman Janette, Toivanen Iida, Huttunen Minttu, Niskanen Mira, Partanen Selina, Aho Nea, Vidgren Selma, Piippo Saana, Korolainen Laura ja Juntunen Eerin.

Fair Play -pelaajat, palkitut: Oona Repo (Naiset), Riina Turpeinen (B), Helena Fomkin (02/03), Riina Saarmala (04/05), Sara Pietikäinen (08-08) ja Aada Karppinen (jalkapallokoulu).

D12 - piirin junioricup 2.sija, palkitut: 04/05-tytöt Hanna Karhu, Iida-Maria Martikainen, Jenny Paananen, Kerttu Kauhanen, Malla Vierola, Mira Martikainen, Nanna Savolainen, Neea Vehviläinen, Nella Rönkkö, Riina Saarmala, Sini Passiniemi, Venla Pennanen, Verena Kiimalainen.

D13 - piirisarja 3.sija, palkitut: 04/05-tytöt Hanna Karhu, Iida-Maria Martikainen, Jenny Paananen, Kerttu Kauhanen, Malla Vierola, Mira Martikainen, Nanna Savolainen, Neea Vehviläinen, Nella Rönkkö, Riina Saarmala, Sini Passiniemi, Venla Pennanen, Verena Kiimalainen.

C15 - piirisarja 3.sija, palkitut: 00/03-tytöt Aada Lyytikäinen, Amelia Vidgren, Arina Goman, Emmi Finnilä, Essi Savolainen, Heidi Sonninen, Helena Fomkin, Julianna Ryhänen, Kiia Koivistoinen, Liisa Martikainen, Nella Pitkänen, Rosina Väisänen, Saara Penttinen, Sara Partanen, Vilma Eloranta, Wilma Rönkkö.

Naiset - Itä-Suomen ja Keski-Suomen Naisten Kolmonen 1.sija, palkitut: Naiset Eloranta Petra, Halonen Emilia, Ruotsaalinen Emma, Kärkkäinen Roosa, Kärkkäinen Sara, Kvist Niina, Moilanen Oona, Nykänen Veera, Repo Oona, Rissanen Milka, Rönkä Taru, Ruotsalainen Emmi, Ruotsalainen Jenna, Salo Anniina, Sarvela Alma ja Winter Saara sekä juniorijoukkueista peleihin osallistuneet: Helena Fomkin, Iida Toivanen, Jade Ylisipola, Nella Pitkänen.

Naiset - piirisarja, pienkenttä 1. sija, palkitut: Naiset Eloranta Petra, Halonen Emilia, Ruotsaalinen Emma, Kärkkäinen Roosa, Kärkkäinen Sara, Kvist Niina, Moilanen Oona, Nykänen Veera, Repo Oona, Rissanen Milka, Rönkä Taru, Ruotsalainen Emmi, Ruotsalainen Jenna, Salo Anniina, Sarvela Alma ja Winter Saara sekä juniorijoukkueista peleihin osallistuneet: Heidi Sonninen, Helena Fomkin, Iida Toivanen, Jade Ylisipola, Julianna Ryhänen, Kiia Koivistoinen, Mira Niskanen, Nella Pitkänen, Rosina Väisänen, Sara Partanen, Wilma Rönkkö.

Kauden 2016 toimihenkilöpalkinnot

Vuoden Klubilainen: Sini Kosonen
Vuoden Talkoolainen: Paula Finnilä
Vuoden Valmentaja: Jarkko Juntunen (06-08)
Vuoden Joukkueenjohtaja: Elina Juntunen (06-08)
Vuoden Rahastonhoitaja: Kirsi Saarmala (04/05)
Vuoden Huoltaja: Minna Rönkkö (04/05 ja B)

Onnittelut kaikille palkituille!

Terveisin
pj Mika

27.09.2017Taitoharjoittelu piirin kisoja varten
15.10.2017KUTSU: Kauden päätöstilaisuus su 5.11. klo 14:00 Nuorisotalolla
26.09.2017Saara Ruotsalainen valittu U16 (2002) maajoukkueen Venäjä-otteluihin
19.08.2017Jalkapallokoulun ohjaajina toimivat Roosa ja Emmi
15.08.2017Syksyn taitokilpailujen tulokset
08.08.2017Valmentaja Turpeinen teki jatkosopimuksen Klubi-36 B:n kanssa kaudelle 2017-2018
30.07.2017Klubi-36 onnittelee 80v. juhlapäivää viettävää PK-37:aa
23.07.2017D13-joukkue haki pronssin Kokkolasta!
23.07.2017E10-joukkueelle kultaa Kokkola Cupista!
22.07.2017F9-tytöillä upeat otteet Kokkolassa

Siirry arkistoon »