EskariCup liikutti lapsia aurinkoisella Kankaalla - Klubin pelaajat tuomaroivat pelejä
Klubi-36 ryJulkaistu: 16.05.2024 21.13

EskariCup liikutti lapsia aurinkoisella Kankaalla - Klubin pelaajat tuomaroivat pelejä

Iisalmessa Kankaan liikuntapuistossa pelattiin tällä viikolla perinteinen EskariCup-jalkapalloturnaus, ja Klubilla oli jälleen ilo olla mukana sen toteuttamisessa. Tapahtuman järjestää Iisalmen kaupunki, ja seuramme pelaajia toimi pelinohjaajina.


Joukkueet tulivat eri eskareista ympäri Iisalmea. Päivän aikana jokainen joukkue pelasi kolme peliä. Pelien välissä joukkueet söivät eväitä ja joivat mehua. Päivä oli ilon täyteinen, aurinkokin paistoi ihanasti kentälle. ☀️ Tapahtumasta lähti moni eskarilainen hymy huulilla.

Klubi-36 r.y. 

klubi36@klubi36.fi

Y-tunnus 1001431-8

Antinkatu 10, 74120 Iisalmi